Florbola trenēšanās iespējas Latvijā

Latvijā sporta attīstībai vienmēr tika veltīta īpaša uzmanība – gan tradicionāliem sporta veidiem, gan pavisam jauniem, pie kuriem pieder arī florbols. Mūsu valstij tā ir salīdzinoši jaunā spēle – tā ienāca pie mums 1990-to gadu sākumā no Skandināvijas valstīm, kurās tā bija populāra jau desmitiem gadu.

Par prieku tādiem florbola cienītājiem, pie kuriem es attiecinu arī sevi, florbols Latvijā uzņem arvien jaunus apgriezienus, par ko liecina gan aktīvs jaunu dalībnieku pieplūdums florbola klubos un komandās, gan pirmo reizi Latvijā notikušais Eiropas Čempionvienību kausa finālturnīrs. Domāju, ka mūsu valstī florbolam ir liels potenciāls un laba nākotne, jo vairāki florbola klubi piedāvā plašas trenēšanās iespējas iesācējiem un veterāniem. 

Viens no populārākajiem florbola klubiem ir “Rīgas Lauvas, kas parasti Latvijas čempionātos tiek pārstāvēts ar komandām visās vecuma grupās zēniem un meitenēm. Šis klubs tika dibināts 2002. gadā un ir izaudzis par vienu no lielākajiem Latvijā. Klubā tiek uzņemti bērni un jaunieši, zēni un meitenes vecumā no 5 gadiem ar un bez iepriekšējās pieredzes un sagatavotības šajā sporta veidā. Treniņi visām grupām ir nodrošināti ne mazāk par 3 reizēm nedēļā divās vietās: Rīgas Olimpiskajā sporta centrā un Rīgas Ezerkrastu sporta skolā. „Rīgas Lauvas” pozicionē sevi kā komanda, kur iespēja trenēties un spēlēt būs ikvienam.

Kā saka florbola kluba Rīgas Bigfoots” dibinātāji, viņi to nodibinājuši 2011. gadā no praktiski tukšas vietas. Komandas vecumā ir liela amplitūda – vidējais vecums ir 25 gadi, jaunākajam spēlētājam nesen kā palika 18, bet vecākajam 48 gadi. Lielākais kluba sasniegums ir 2.vieta Rīgas atklātajā čempionātā florbolā. Regulārajā čempionātā 13 komandu konkurencē klubs ieņēma gan tikai 7.vietu, bet Playoff fāzē izslēdza gan otrās, gan trešās vietas ieguvējus regulārajā sezonā. Klubs plāno izveidot jauniešu un bērnu florbola kluba sistēmu, kurā būs bērnu komanda, kura startēs Latvijas bērnu un jauniešu florbola čempionātā, un, kad spēlētāji būs izauguši, tie varēs spēlēt arī lielajos “Bigfootos” Rīgas un Latvijas čempionātā.

Mani priecē arī tas, ka florbola klubi nav izvietoti tikai galvaspilsētā, bet arī citās Latvijas pilsētās.

Florbola klubs „Ķekavas Bulldogs” šobrīd ir viens no lielākajiem, masveidīgākajiem un aktīvākajiem florbola klubiem Latvijā. Šīgada Latvijas čempionātā klubs piedalās kopsummā ar pavisam 8 komandām un viena vīriešu — junioru komanda spēlē Triobet līgā. Četras zēnu komandas katra savā vecuma grupā, divas meiteņu komandas un viena sieviešu komanda (1. līgā) — tas ir tuvu optimālajam kluba variantam.  Floorball-1024x486

Florbols Jūrmalā,  tāpat kā visā Latvijā, ir samērā jauns sporta veids, taču pateicoties florbola kluba “FK Jūrmala” entuziastiem kļuvis par neatņemamu pilsētas sporta dzīves sastāvdaļu. Savā otrajā oficiālajā darba gadā florbola klubam ”Jūrmala” ir jau divas pieaugušo un trīs bērnu komandas, kuras piedalās dažāda līmeņa un vecuma Latvijas florbola meistarsacīkstēs.

Florbola kluba “Valka” treniņi tiek veikti Valkas ģimnāzijas sporta hallē. Klubu 2008.gadā nodibināja Valkas dome ar nolūku attīstīt un popularizēt florbola sporta veidu un sekmēt augstu sportisko rezultātu sasniegšanu. Klubs organizē florbola treniņus, spēles, nometnes un citas aktivitātes bērniem, jauniešiem un pieaugušiem. Klubā ir izveidota sava florbola komanda, kura piedalās dažādās sacensībās, tādējādi popularizējot Valkas pilsētas un novada vārdu Latvijā un ārvalstīs.

Talsu florbola kluba treneri trenē bērnus jau no 5 gadu vecuma. Latvijas florbola čempionātos 7 un 8 gadīgo spēlētāju vecuma grupas Talsu puiši bieži uzvara spēlēs. Kā saka talsinieki, Talsos florbolu spēlē no bērnudārza vecuma bērniem līdz veterāniem, un nu jau desmit gadu ilgajā pastāvēšanas vēsturē viņi ierakstījuši ne vienu vien panākumu gan jauniešos, gan pieaugušajos.

Šeit man izdevies nosaukt tikai daļu no Latvijas florbola klubiem, kurus patiesībā ir daudz vairāk. Ceru, ka šī aizraujošā sporta veida popularizēšanas rezultātā florbola cienītāju paliks vēl vairāk!

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *