Ieteikumi ne-sportistiem, kā pamazām sākt nodarboties ar sportu

Nevienam nav šaubu, ka sportisks dzīvesveids ir ne tikai stilīgi, bet tā mūsdienās ir nepieciešamība. Pasaulē ir pilns ar cilvēkiem, kuri sava liekā svara dēļ izjūt fizisku diskomfortu, slimo un jūtas nelaimīgi, taču sākt sportot ir ļoti grūti. Tam ir nepieciešams liels gribasspēks, taču ir arī daži knifiņi, kas var dot papildu motivāciju sākt sportot.

Es nerunāšu par veselīgas ēšanas paradumiem, jo, kaut arī tai ir būtiska nozīme veselīgā dzīvesveidā, tā ir ļoti plaša tēma, kuru jāskata padziļināti. Tas, kam pievērsīšu uzmanību – mazas idejas, kā no “dīvāna tupētāja” pamazām kļūt par sportisku entuziastu.

trenažieru zaleLai cik jocīgi tas neliktos, ja jums nav atbilstoša apģērba sportošanai, tas var būt par iemeslu atturēties no tā. Iegādājaties ērtu sporta tērpu, ērtus un sportošanai piemērotus apavus un jums jau būs papildu stimuls kaut ko sākt.

 

Otrkārt, kāda psiholoģe pierādījusi, ka cilvēki nesasniedz savu mērķi tāpēc, ka tos uzstāda pārāk tālu. Ar to es gribu teikt, ja vēlaties būt sportisks, tad mērķis: būt sportiskam, slaidam un vispār stilīgam, ir nesasniedzams, ja vien jums nepiemīt dzelžains gribasspēks. Labāk sāciet pamazām: rītdienai nospraužam mērķi ar kājām ātrā solī nostaigāt 1km. Nākamajā dienā attālumu palieliniet – un tā katru dienu pa maziem mērķīšiem uz priekšu.

skriešāna

Treškārt, izvairīties no fizisku darbu darīšanas uzlikšanu citam, ja to varat izdarīt pats. Piemēram, ja nepieciešams savam auto nomainīt vasaras riepas un jūs to protat – izdariet! Nebrauciet uz servisu. Būs jums papildu fiziska slodze.

dažāda fiziska slodzeNākamais –mēģināt savu fizisko slodzi dažādot. Zināms, ka vispārējai fiziskai labsajūtai nepieciešama kompleksa pieeja, nevajadzētu trenēties monotoni un mērķējot tikai uz vienu ķermeņa daļu, turklāt dažādas fiziskās aktivitātes garantēs, ka jums neapniks. Šodien pastaigājāt, rīt pamēģiniet paskriet nelielas distances, parit – izmēģiniet nūjošanu, vēl kādā citā dienā – pastaigājiet pa kalniem augšup, lejup utt. Turklāt, ja jums kā papildu stimuls līdzi nāk arī enerģiska mūzika, piemēram, telefonā vai citā mūsdienu ierīcē, tas tikai uzlabos komforta sajūtu.

Lai jums izdodas sasniegt savus sportiskos mērķus!

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *