Par sporta iespējām ziemā

Vasara ir pateicīgs gadalaiks jebkādām fiziskajām aktivitātēm un arī veselīga dzīvesveida īstenošanai. Tad varam nodarboties ar to, ko vien sirds kāro. Un visbiežāk to arī darām svaigā gaisā – skrienam, peldam, spēlējam dažādas bumbu spēles, vingrojam, braucam ar divriteni utt. Katrs var atrast kaut ko savai gaumei piemērotu. Bet ziemā ar šo jomu ir sarežģītāk, jo laika apstākļi mūs mudina ieritināties zem siltas segas, ātrāk atgriezties telpās un uzkrāt rezerves pašām aukstākajām dienām. Tāpēc ziemā daudzi no tiem, kuri vasarā ir aktīvi, palaižas slinkumā un atrod dažādas atrunas, kāpēc nenodarboties ar sportu.

basketbols ziemaAr manām iecienītajām bumbu spēlēm var nodarboties arī ziemā, ja ir pieeja kādai sporta hallei, kurā ir piemēroti laukumi. Basketbols un florbols šajā gadījumā ir vispiemērotākie telpām. Tāpēc ar tiem aktīvi nodarbojos arī ziemā.

Bet, lai kompensētu tās nodarbes, kas vasarā ir ārā, es ziemas sezonā izvēlos sporta zāli – cilāju svarus, skrienu uz celiņa, vingroju, attīstu vispārējo fizisko sagatavotību.

Un šajā ziņā man ir tiešām paveicies, ka mūsu novadā pirms dažiem gadiem uzcēlā multifunkcionālu sporta halli, kur visas šīs iespējas sportot pieejamas arī ziemā. To var izmantot ikviens novada iedzīvotājs. Es uz sporta halli dodos piecus vakarus nedēļā – pēc darba paēdu vieglas vakariņas un uzreiz sēžos automašīnā, lai dotos uz halli, kur vismaz divas stundas pavadu kādās aktivitātēs.

Pie šāda ritma esmu tiešām pieradis, jūtos diskomfortā, ja to kaut kas iztraucē. Tā man sanāca pavisam nesen, kad nedēļu nebija auto, jo gaidīju rindā servisā, lai uzliktu ziemas riepas. Nebiju gatavs, ka servisā uz riepu maiņu būs tādas rindas, bet ziemas riepas bija obligāta vajadzība jau pirms vairākām nedēļām. Tā nu vienu nedēļu nācās iztikt bez treniņiem. Uz darbu aizveda kolēģis, bet vakari šķita tik tukši un garu, ka nezināju, ko iesākt. Aiz gara laika sāku pētīt riepu piedāvājumu jau nākamajai sezonai, kad pavasarī vajadzēs ziemas riepas montēt nost. Labus piedāvājumus gan cenu, gan kvalitātes ziņā atradu šeit – http://www.pkp.lv/vasaras-riepas/.

Pēc nedēļas dīkstāves, kas man šķita kā mūžība, beidzot atkal tiku uz saviem treniņiem. Un aicinu arī jūs ziemā nepadoties savam slinkumam, atrast treniņiem piemērotu vietu un kompāniju, jo draudzīgi, līdzīgi domājoši cilvēki ir labs stimuls sportot arī ziemā.

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *