Servisi, kas palīdz sportā

Nevienam nav noslēpums, ka sports un panākumu sasniegšana tajā nav atkarīgs tikai un vienīgi no treniņiem. Īsts sportists par savu sportista karjeru piedomās nepārtraukti. Ejot pa kāpnēm uzmanīsies neko nepamežģīt, kafejnīcā izvēlēsies kaut ko veselīgāku, nevis frī kartupeļus un burgeri, kā arī vienmēr uzmanīsies nesaslimt un saudzēs savu veselību. Visi šie faktori un vēl daudzi citi ir ļoti svarīgi, lai treniņi nebūtu veltīgi un pēc kārtīgi pavadītiem treniņiem sekotu arī rezultāti. Jo tas taču ir visa ieguldītā darba mērķis- plūkt sava darba augļus.

Un, lai tas būtu iespējams, pilnīgi visam, kas ietekmē sportistu ikdienā, ir jābūt līmenī un kvalitatīvam- arī dažādiem sadzīves apstākļiem un servisam, kas par tiem rūpējas. Par to arī šodien runāšu- kas ir tas, kas iespaido sportistu laikā, treniņa laikā un kad treniņš jau ir beidzies.

Vispirms sāksim ar pamatiem, proti – treniņa process. Jo tieši treniņa laikā sportists tiek pakļauts lielākajai slodzei, kā rezultātā viņš ir visvieglāk aizskarams un ietekmējams. Tāpēc arī pirmais, ko pieminēšu būs gaisa temperatūra. Telpai, kurā cilvēks trenējas jābūt siltai, tomēr tā nedrīkst būt pārāk karsta, un arī pārāk auksta nē. Jo pārāk karstā gaisā trenēties ir ļoti grūt. Ļoti ātri telpa paliek piesmakusi, sportistam ir grūti elpot un arī trenēties.

Tādos brīžos ir vēlme atvērt visus iespējamos logus, lai ielaistu svaigo gaisu, taču arī tas ne vienmēr ir labi, jo sasvīdis cilvēks tiem ik pa laikam iet/skrien garām un tādā veidā ātri vien var saslimt. Turpretī trenējot aukstā gaisā, nepārtraukta sportists tiek pakļauts saslimšanas riskam. Jo gluži vienkārši ir auksts. Jāpavada daudz vairāk laika, lai iesildītos, kas ne vienmēr ir iespējams, jo, zināms, ka ikkatra cilvēka laiks ir ierobežots. Kā arī aukstais gaiss negatīvi ietekmē cilvēka elpceļus, un ļoti viegli ir saslimt, piemēram, ar angīnu vai klepu, kas var izvērsties pat pneimonijā. Tāpēc ļoti liela uzmanība jāpievērš servisiem, kas apkalpo treniņa telpas ar siltuma padeva. Jo bez optimālas gaisa temperatūras trenēties ir patiešām grūti.

water-Nākamie apstākļi, kas ietekmē sportistu pēc treniņa beigām- duša. Bez pienācīgas dušas iztikt nav iespējams, jo tas ir brīdis, kad atslābināt visus muskuļus, un, protams, aizskalot treniņa nogurumu. Kā arī, ja pēc treniņa sportists izies ārā sasvīdis, patiešām ļoti viegli ir saaukstēties. Jo, kā jau visiem zināms, sasvīdis cilvēks un aukstais ārā gaiss nav laba kombinācija. Īpaši svarīgi tas ir sporta skolās, kurās ir ļoti daudz sportistu, kuri arī sasniedz labus rezultātus, tāpēc īpaši svarīgi ir, lai visi servisi tajās būtu labākajā kārtībā. Mūsdienās laba ūdens apgāde nav nekas sarežģīts, kvalitatīvā ūdens skaitītāju nomaiņa jau ir kļuvusi gandrīz par ikdienu, un tas neprasa daudz laika, tāpēc to var paveikt jebkurā situācijā un jebkuru cilvēku vajadzībām. Iespēja kvalitatīvi nomainīt ūdens skaitītājus ir tik pašsaprotami, ka attaisnojumi tam, ka daļai sporta skolu vēl ar vien nav pienācīgu dušas telpu ir pilnīgi nepieņemami.

Sportisti, īpaši savā labākajā formā, ir patiešām viegli iespaidojami, jo visi viņa spēki ir veltīti formas uzturēšanai, tāpēc imūnsistēma tajā brīdī ir visvājākā. Tāpēc jebkurā dzīves brīdī jādomā par to, kādos apstākļos sportists uzturas. Kāda apkārt ir gaisa temperatūra, vai viņš pienāci guļ un saņem pietiekami daudz atpūtas. Kā arī, vai pēc treniņiem tiek nodrošināts ar pietiekami labiem apstākļiem un nebūtu iespējas ne saslimt, ne gūt kādas traumas, kas saistītas ar nepienācīgu atsildīšanos. Pirmais, kam par to visu jādomā, protams, ir pats sportists, taču pats cilvēks nevar nodrošināt pilnīgi visus apstākļus un servisus, kas ir nepieciešami labu sasniegumu sasniegšanai. Tāpēc ir svarīgi, ka tādi tie tiek nodrošināti tur, kur viņš pavada lielāko daļu savu sagatavošanās procesu, proti- sporta zālē un sporta skolā!

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *