Sportā gadās arī traumas

Sports reizēm var būt tiešām sāpīgs. To es zinu, jo pašam ik pa laikam gadās kādas traumas. Lai arī esmu uzmanīgs un zinu arī, kā pareizi, saudzīgi veikt kustības, tomēr ne vienmēr viss izdodas tā, kā esam iedomājušies.

Pēdējo gadu laikā man ir bijušas vairākas traumas. Manā kontā ir viens nopietns kritiens no velosipēda. Tad es vēl vairākas reizes tā pamatīgāk esmu dabūjis pa galvu ar bumbu. Tomēr man to visu ir izdevies veiksmīgi pārvarēt ar ārstēšanos mājās un atpūtu no treniņiem dažas nedēļas. Pēc kritiena no velosipēda gan man tika veikta ultrasonogrāfija vēdera dobumam, lai atklātu, vai nav kādi iekšējie bojājumi, jo es tā pamatīgi uzkritu uz stūres. Ultrasonogrāfija parādīja, ka esmu ticis cauri sveikā.

Iesildīšanās un pareizas kustības

iesildišanasTas, ko es esmu iemācījies, kamēr aizraujos ar sportu, noteikti ir fakts, ka pirms lielākas slodzes ir jāiesildās. Un arī visi vingrojumi, kustības jāveic pareizi un muskuļiem, skeletam saudzīgi. Un to vislabāk var iemācīt sporta profesionāļi – treneri, fizioterapeits. Tādā veidā sevi var pasargāt no nepatīkamām traumām, kas nav tikai parasti sasitumi. Nepareizas slodzes radītas traumas var būt ļoti sāpīgas un bīstamas veselībai. Un to nodarītais posts ir jālabo ļoti ilgi. Tāpēc labāk jau sākt pareizi. Man šajā ziņā paveicās, jo jau skolā bija ļoti labs skolotājs un treneris, kurš arī ārpus stundām vadīja treniņus, ļāva interesentiem iegūt papildus zināšanas.

Lai traumas neattur no jauniem mēģinājumiem

trauma Runājot par traumām, mans mērķis nebija atturēt jūs no sportošanas. Tieši otrādi. Gribēju, lai jūs apzināties, ka tas var notikt. Ja būsiet tam gatavi, veiksiet piesardzības pasākumus un apgūsiet pareizas treniņu metodes, tad traumu iespējamība būs ļoti niecīga. Un ne visi sporta veidi ir ar augstu traumatisma iespēju. Ja baidāties no traumām, tad var izvēlēties mierīgākas nodarbes, var ne tikai apgūt prasmes pie trenera, bet arī ikdienā sportot kopā ar treneri, ja tā jūtaties drošāk.

Mani traumas nebaida, es tās pārciešu un atkal atgriežos uz ierindā, jo bez sporta savu ikdienu nevaru iedomāties. Tas man sniedz fizisku un emocionālu labsajūtu. Tāpēc kļūstu arvien atkarīgāks no sporta pozitīvajiem ieguvumiem. Bet traumas ir tikai sīkas nebūšanas, tās ātri aizmirstas un sadzīst. Jaunam cilvēkam jau tas notiek ātri.

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *