Sporta sacensības ārzemēs – tas nenozīmē ceļot

Parasti, kad mēs sakām, došos uz ārzemēm darba darīšanās, uz sacensībām, uz olimpiādi vai vēl kādu iemeslu dēļ, parasti vairums cilvēku pieņem, ka tas automātiski nozīmē – jūs dodaties ceļojumā, redzēsiet citas valstis, atpūtīsieties, sauļosieties, iepirksieties un daudz ko citu. Patiesība mēdz būt arī ne tik rožaina.

secensība Ja jums ir paveicies kāda iemesla dēļ doties uz ārzemēm, kas nav tiešā nozīmē domāts kā atvaļinājums, ceļojums, tad parasti tādas lietas kā atpūta šādos braucienos ir maz domātas. Sportistiem šādi braucieni parasti ir olimpiskās spēles, pasaules, Eiropas un citu valstu čempionāti, kādas līgas organizētas sacensības, kur ar izklaidēm ir visai maz sakara. Sportistam braukt uz ārzemēm bieži nozīmē meklēt lētas aviobiļetes, lidot ekonomiskajā klasē ar lētu aviokompāniju, un gala mērķī pilnībā nodoties attiecīgajam sporta veidam. Treniņi, izmēģinājumi, taktikas izstrāde, pašas sacensības, spēles. Labākajā gadījumā ir iespēja satikt kolēģus kādā no pasākumiem, bet kopumā tas ir un paliek tik ar vienu mērķi un viss, ko redz, ir naktsmītnes – sacensību vieta – naktsmītnes.

Bieži vien līdzīgs pasākums ir arī citās jomās strādājošajiem, piemēram, darba komandējumos, kad jāuzstājas kādās konferencēs, jāpiedalās atklāšanas pasākumos, un citas aktivitātes.

Nupat nesen pa televīziju redzēju interviju ar vienu no mūsu sporta lepnumiem – ar skeletonistu Martinu Dukuru, kurš dalījās savā pieredzē, kā viņam klājas tagad un kādi plāni, kas notiek ar konkurentiem un kā visi jūtas Siguldas Bobsleja trasē. Jāsaka, arī paši sportisti saka: sports tā nav tikai izklaide, bieži vien pat tāda parasta lieta, kā aviobiļetes gādāšana, lidošana no viena punkta uz otru, ir tīrākais darbs, nevis izprieca.

Taču no otras puses, jo vairāk sportisti koncentrējas uz savu nodarbošanos, uz mērķu sasniegšanu, jo lielākas izredzes, ka sportists gūs panākumus. Kad jau vēlamie mērķi sasniegti, tad arī var atvēlēt laiku atpūtai, izklaidei, citiem dzīves priekiem, taču tad uzreiz atmiņā nāk filma „Vimbldona” (youtube.com pieejams tā treileris) par tenisistu, kur šis jautājums arī tiek apspēlēts. Ar to saskaras daudzi profesionālie sportisti, kuriem tad ir jāizvērtē, kas ir viņu prioritātes. Un ja runa ir par ceļojumiem, tad viennozīmīgi, uzvaras laurus plūc sportista karjera.

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *