Sporta treniņos ir svarīgs ne tikai sports – arī labiekārtotas telpas

Jebkurš sportists noteikti man piekritīs, ja teikšu, ka trenēties – tas ir lieliski. Ne jau tikai tāpēc, ka uzturi sevi formā un rūpējies par savu veselību, bet tas ir arī lielisks veids, kā pavadīs savu brīvo laiku, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un pat atpūstos, lai arī cik dīvaini kādam tas varētu izklausīties.

Tomēr tā nu tas ir- bieži vien fiziskas aktivitātes ir daudz labāks veids kā atpūsties, nekā gulēšana visu dienu dīvāna, jo sportojot tiek atpūtināts arī prāts, kas bieži vien ir tas, kuram atpūta bijusi visvairāk nepieciešama.

Protams, daudzi teiks, ka nogurums pēc treniņa ir pārāk liels, lai to nosauktu par atpūtu, tomēr es esmu viens no tiem cilvēkiem, kuram šis nogurums sagādā prieku. Man patiešām patīk tas nogurums, kas sagaida pēc treniņiem.

gym

Protams, bieži vien ir tāda sajūta, ka tā arī netiksi ārā pa sporta zāles durvīm, nemaz nerunājot par to, ka kaut kādā veidā jātiek vēl līdz mājām, tomēr mani vienmēr uzmundrina doma, ka es esmu izdarījis lielu darbu un man ir ar ko lepoties, kā arī treniņa laikā man ir bijusi iespēja sakārtot savas domas un visu salikt pa plauktiņiem, tā teikt- apdomāt visu ar skaidru galvu, kas pēc tam liek justies vēl daudzreiz labāk.

Par cik sports manā dzīvē ieņem diez gan lielu lomu, man ir gadījies pabūt diez gan daudzās un dažādās vietās, kurās iespējams nodarboties ar sportu.

Esmu redzējis dažādus  stadionus, manēžas un sporta zāles daudzās Latvijas pilsētās un arī citās valstīs ārpus Latvijas robežām, un esmu secinājis vienu- telpām un sporta aprīkojuma tik tiešām sport2ir nozīmes sportista izaugsmei, un par to man nav ne mazāko šaubu.

Cik gan nav nācies diskutēt ar cilvēkiem par to, ka īsts sportists nemeklē attaisnojumus un vienmēr panāk to, ko vēlas, tomēr bieži vien ar gribēšanu vien ir par maz, jo inventāra trūkums var būt šķērslis sportista izaugsmei.

Katram sporta veidam ir kāds specifisks inventārs vai kas cits, bez kā nav iespējams iztikt, piemēram, sprinteri nekā nevarēs iztikt bez piemērota skrejceliņa un skriešanas apaviem, jo mūsdienās tomēr ir arī dažādi noteikumi, kas nosaka to, ar kādiem apaviem sportistam ir jāstartē sacensībās un tamlīdzīgi.

Tāpēc ir tikai loģiski, ka visu to ašu cilvēks saņem arī savā treniņu procesā, jo pie pilnīgi visa taču ir jāpierod, vai ne? Nevar taču gribēt, ka sportists savā treniņu procesā trenēsies ar kaut ko vienu, bet nonākot sacensībās, pilnīgi citā vidē zinās, ko un kā darīt, un viss būs kārtībā.

Visiem treniņu apstākļiem ir jābūt tādā līmenī, lai jebkurš sportists varētu justies labi un ērti. Es saprotu, ka ne vienmēr ir iespējams nodrošināt visus ar augstākās klases sporta trenažieriem un tamlīdzīgām lietām, tomēr es runāju tieši par pašiem treniņu apstākļiem.

Vienmēr jāpadomā par to, ka katram sportistam nepieciešami kārtīgi apstākļi treniņiem- pietiekoši siltas un tai pat laikā vēdinātas telpas, kurās ir atbilstoša temperatūra, lai treniņu procesam nekas netraucētu. Katras sporta zāles neatņemama sastāvdaļa ir elektriķis, kurš risinās problēmu ātri un kvalitatīvi, neskatoties uz to, kurā brīdī jūs viņam dosiet ziņu.

 lights-lamps

Nav šaubu, ka sportisti ir īpaši cilvēki, kuri ir spēcīgi ne tikai fiziski bet arī garīgi, jo atrast laiku un vēlēšanos treniņiem ir visai sarežģīti. Tomēr nav šaubu, ka bez palīdzības no citiem cilvēkiem, arī paši apņēmīgākie nespēs sasniegt virsotnes, jo diemžēl šajā dzīvē pārāk daudz kas ir atkarīgs no citiem.

Tomēr es nešaubos, ka šajā pasaulē ir daudzi cilvēki, kas ar lielāko prieku palīdzēs tiem, kuros patiešām saskata potenciālu, un tādu cilvēku mums ir patiešām daudz!

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *