Sportiskās aktivitātes palīdzēs saglabāt labu veselību līdz sirmam vecumam

Sporta un aktīva dzīvesveida sakarā parasti tiek uzsvērti tie ieguvumi, kas ir redzami un jūtami jau pēc neilga laika – dažiem mēnešiem vai tuvāko gadu laikā. Tas labāk palīdz motivēt sevi, jo vēlamais mērķis ir redzamā attālumā. Bet sportisks un veselīgs dzīvesveids ir nepieciešamība arī tāpēc, lai līdz savai pēdējai dzīves stundai saglabātu labu veselību un skaidru prātu.

sportisks cilvēks Protams, ka par vecumdienām un nāvi nedomājam katru dienu, it īpaši, ja esam jauni cilvēki, kam visa dzīve vēl priekšā. Bet, kad redzam vecus un tiešām nevarīgus, no apkārtējo palīdzības atkarīgus seniorus, tad ne vienam vien no mums ienāk prātā, ka tā savu dzīvi negribētu pavadīt tās nogalē. Ceram, ka līdz pēdējam brīdim būsim ar gaišu prātu, spējīgi kustēties, sevi aprūpēt un nebūt nevienam citam par nastu.

Parasti šādā stāvoklī seniori nonāk tāpēc, ka viņus piemeklē dažādas saslimšanas, kas raksturīgas novecojoties. Tās var būt hroniskas kaites, kā arī traumas, neiroloģiskas saslimšanas. Un tas jau nerodas vienā dienā. Tas, vai vecumā būs ar tām jāsaskaras, zināmā mērā tiek ietekmēts arī no tā, kā dzīvojam šodien. Kā uzturam savu ķermeni, kā rūpējamies par to, kādu pārtiku ēdam. Tas viss atstāj ilgtermiņa sekas. Un daļēji nosaka arī to, kāda būs veselība dzīves nogalē. Iedzimtībai ir liela loma, bet daudzus aspektus ietekmēt ir mūsu pašu spēkos. Tāpēc katra pozitīva un sava ķermeņa labā izdarīta izvēle šodien, ir izvēle arī vecumdienās būt veselākiem un enerģiskākiem. Sirds un asinsvadu saslimšanas, onkoloģiskās saslimšanas – to aizmetņi tiek ik dienu veidoti jau tagad – ar savu dzīvesveidu.

Kustības un regulāra sportošana ir viens no veidiem, kā visas dzīves garumā saglabāt labu veselību un vingru ķermeni. Ne vienmēr tām jābūt profesionālām sporta aktivitātēm. Kāds izvēlas skriešanu, cits nūjošanu, kāds vingro vai nodarbojas ar jogu. Cits brīvdienās vienmēr ir velosipēda mugurā. Izvēles iespēju ir tiešām daudz, tās var saskaņot ar savu dienas ritmu un arī vēlmēm.

Vecu cilvēku aprūpe ir smags darbs ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Gan aprūpes personai, gan pašam pacientam. Un it īpaši, ja šis pienākums ir tuviniekiem. Protams, ka viņi to dara ar lielu mīlestību, bet paši seniori jūtas vainīgi, ka ir nasta viņiem. Un, iespējams, nožēlo daudzas izvēles savā dzīvē, kas novedušas viņu šādā stāvoklī. Parasti saslimšanas ir saistītas ar kustību traucējumiem, neiroloģiskām kaitēm, smadzeņu darbību, arī pārciestām onkoloģiskām kaitēm, asinsspiediena un sirds darbības traucējumiem. Līdz ar to vecu cilvēku aprūpe ietver gādāšanu par medikamentu lietošanu, pārvietošanos, personīgo higiēnu un maltītēm. Atkarībā no tā, kāds ir seniora stāvoklis, tas var būt pat pilnas diennakts darbs. Atbalstu šādos gadījumos var meklēt tena.lv, kur var uzzināt par efektīviem higiēnas līdzekļiem un metodēm, kā atvieglot senioru aprūpi.

Ceru, ka šis bloga ieraksts katram no jums liks kaut uz brīdi aizdomāties, kāds ir jūsu pašreizējas dzīvesveids, kā tas ietekmē un veido jūsu vecumdienas, to kvalitāti.

Author: Ritvars

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *